Del Potro ipak bolji od Krajinovića

Filip-Krajinović-Photo-by-Tom-DulatGetty-Images

Huan Martin Del Potro – Filip Krajinović 2:0 (6:4, 6:2).

Filip je odlično ušao u meč protiv šestog igrača sveta, bio je siguran na servisu, što mu je donelo rano vođstvo. Nakon početna tri gema nije bilo brejka, a u četvrtom je naš teniser iskoristio drugu priliku i napravio brejk, a potom je isti potvrdio za vođstvo od 1:4. Ipak, Del Potro je odmah uzvratio, stabilizovao je svoju igru, servis ga je služio, pa je nakon četiri uzastopna gema poveo sa 5:4. U desetom gemu, koji je trajao preko 11 minuta viđena je prava drama. Oba tenisera su imali šanse. Argentinac je imao dve set lopte, potom je Filip uzvratio sa dve brejk prilike. Ipak, Del Potro koristi treću šansu za vođstvo u setovima. Izgubljeni prvi set je ostavio traga na Krajinoviću, pa je Argentinac odmah napravio mini seriju početkom drugog seta, osvojivši četiri gema, uz dva brejka za vođstvo od 4:0. Krajinović je smanjio rezultat (4:1), prekinuvši time Del Potrovu seriju od čak devet uzastopnih gemova. Do kraja drugog seta oba tenisera su držala svoje servisa, pa je na kraju bilo 6:2. Drugi reket Srbije ovim porazom završava nastup u Majamiju.