Hajduk overio titulu, slavili Žak i Kordun

Somborski Žak upisao je važnu pobedu nad Tvrđavom iz Bača. Žakovci su poveli već na startu meča golom Nikole Vujnovića. Isti igrač je duplirao vođstvo svog timu pet minuta pre odlaska na odmor. U nastavku meča Ranko Vulin je bio siguran na bele tačke za konačnih 3:0. Ovim trijumfom somborski tim je zadržao šanse u borbi za opstanak. Kordun je iznenađujuće slavio na gostovanju u Liparu. Gosti su tokom cele utakmice bili bolji rival na terenu. Poveli su golom Milutina Karasa u 14. minutu. Miličević je duplirao prednost desetak minuta kasnije. Marčetić je smanjio na 2:1, da bi već u sledeem napadu štoper  Miloš Popović povisio na 3:1. Par minuta kasnije Kovač je postigao drugi pogodak za Lipar. U nastavku meča viđena su dva gola, po jedan na obe strane. Karagaća je 71. mintu vratio Kordunu dva gola prednosti, da bi dva minuta pre isteka regularnog dela Marčetić svojim drugim golom na meču postavio konačnih 3:4 za goste. Staparski Hajduk pobedom na ČSK-om overio je titulu prvaka somborskog područja. Domaćin je poveo sedam minuta pre odlaska na odmor, a strelac vodećeg gola bio je Bojan Erdei. U petom minutu nastavka, Milošević je izgubio loptu pred svojim kaznenim prostorom, Kovačev je ušao u kazneni prostor, gde je oboren, a sudiji Desnici nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na „kreč“. Siguran realizator najstrože kazne bio je Nikola Lukić. Petnaestak minuta kasnije sevnula je kontra gostiju koju je rezervista Pilipović krunisao pogotkom za konačnih 2:1 na domaćina koji je sa nova tri boda tri kola pre kraja obezbedio prolaz u viši rang. U sledećem kolu Hajduk gostuje u Gložanu, Žak dočekuje Lipar, a Kordun Našu Zvezdu.

Izveštaji sa utakmica:

Polet – Budućnost (G) 2:1 (1:1)

Strelci: Bogdanović, Doroslovac (Polet). Adamek (Budućnost G).

Žuti kartoni: R. Milenković, N. Milenković (Polet). Duvnjak, Adamek (Budućnost G).

Polet: Ivanović, Aleksić, Doroslovac, S. Stanković, Spasić (Malinović), Bogdanović (Jovčić), N. Milenković, Ž. Stanković, Stojković, R. Milenković, Ilić.

Budućnost (G): Dubovski, Saračević, Lončar, Ralević, Kučenič, Nemet (Srnka), Adamek, Duvnjak, Popadić, Semartonski, Medić.

Crvenka – Budućnost (P) 5:1 (2:0)

Strelci: Simić, Faćol, Babić, M. Subotić, Božičić (Crvenka). N. Jelić (Budućnost P).

Žuti kartoni: N. Jelić (Budućnost P).

Crvenka: Jokić, Ivić (A. Bošković), J. Subotić, Miloš Kerekeš, Božičić, Faćol, Jovanović, Simić (M. Subotić), Babić, Zelić, V. Bošković.

Budućnost (P): Abadžić, Petrović, Mustafović, S. Jelić, Marić, N. Jelić, Nikolić (Baćanov), Božin, Gajdobranski, Janković, Živić.

Borac (BG) – Rusin 3:2 (1:2)

Strelci: Žegarac, Dautović, Stojanović (Borac BG). Malacko, Lančužanin (Rusin).

Žuti kartoni: Krnatić (Borc BG). Malacko, Černok, Lančužanin, Pavlović, Kočiš (Rusin).

Borac (BG): Obradović, Krnatić, Čuturilo (Kovačević), Stojanović, A. Pokrajac, Đurđev (Jokić), Žegarac, Stokić, Končarević (Ličina), Radaković, Dautović.

Rusin: Kronić, Kočiš, Holik, Lančužanin, Pavlović, F. Vujović, Černok (A. Toma), Kulić, Marković, Sajanković, Malacko.

Borac 46 – Soko 2:0 (1:0)

Strelci: Gajić, Vulić (Borac 46).

Žuti kartoni: Vulić (Borac 46). Adamović, Erak, Nešković (Soko)

Borac 46: Đukić, Vlaisavljević (Marković), N. Kozomora (Glamočanin), Kovačević, Soldat, Vranac, Radivojkov (Jandrić), Gajić (Milovac), M. Kozomora, Beljin (S. Kozomora), Vulić.

Soko: Crnčević, Stojanović (Smajić), Gušić, Tasovac, Ratković (Đurica), V. Trivunović, Erak, M. Trivunović, Rodić, Nešković, Adamović.

Naša Zvezda – Budućnost (M) 4:1 (1:1)

Strelci: Milanov, Horvatić, Đokić, Đumić (Naša Zvezda). Popović (Budućnost M).

Žuti kartoni: Milanov, Račić, Đumić (Naša Zvezda). Marčeta, Bošnjak (Budućnost M).

Crveni kartoni: Marčeta (Budućnost M).

Naša Zvezda: Ostojić, Šimun, Mirkov (Ivanović), Radojičić, Inđić, Đumić, Đokić, Horvatić, Milanov, Zbućnović, Santrač (Račić), (Mladenović).

Budućnost (M): Bojanić (Zeljko), Bošnjak (Mrkaić), Marčeta, A. Antonić, Puđa, N. Antonić, Vićentijević (Kajtes), Lazarević, Popović, Jurčević, Kovačević.

Lipar – Kordun 3:4 (2:3)

Strelci: Marčetić 2, Kovač (Lipar). M. Karas, Miličević, Popović, Karagaća (Kordun).

Žuti kartoni: /

Lipar: S. Zrakić, Đukić, Čestić, Mijić (Vuković), Basarić, Marčetić, Novakov, Kovač, Šegan, Đorović, Jovanović (Ćovin).

Kordun: Korolija, S. Miščević, Prodanović, Rodić, M. Karas, Čekeliš, Karagaća, Kozlina (Smiljanić), Barać (Matijević), Miličević, Popović.

Tvrđava – Žak 0:3 (0:2)

Strelci: Vujnović 2, Vulin (Žak).

Žuti kartoni: Đenadija, Kovačević, Ćulibrk, Balango (Tvrđava). Hoscieslavski, Vujnović (Žak).

Tvrđava: Medić, Bilobrk, Bundalo, Kovačević, Balango, Ćulibrk, Familić, Stupar, Hernaus, Stevanović, Đenadija.

Žak: Kozlina (Tumara), Grgić, Dabić, Banić, Vidović, Šarčanski, Glamočanin (Mileković), Vulin, Hoscieslavski (Mihaljev), Stevanović (Lerić), Vujnović (Štimac).

Hajduk – ČSK 2:1 (1:0)

Strelci: Erdei, Lukić (Hajduk). Pilipović (ČSK).

Žuti kartoni: Žeželj (Hajduk). Lovre (ČSK).

Hajduk: Rašeta, Borić (Bajčev), Pekez, Žeželj (Bojčević), Stojšić, N. Kovačev, Lukić, Erdei, F. Kovačev, Blagojević (Damjanović), Mančić.

ČSK: Rajšp, Sikirić, Pavlović, Vulević (Lovre), Lakić, M. Ileš (Kecman), Jelečanin (Pilipović), Milošević, Šoven, Mitrović, D. Ileš.

Tabela: Hajduk 71, Rusin 59, Crvenka 58, Budućnost (G) 46, Lipar 42, ČSK 41, Budućnost (M) 40, Polet 38, Budućnost (P) 36, Borac 46 – 32, Borac (BG) 31, Žak 30, Soko 30, Naša Zvezda 28, Kordun 24, Tvrđava 16.

Parovi narednog (28) kola: Budućnost (G) – Hajduk, ČSK – Tvrđava, Žak – Lipar, Kordun – Naša Zvezda, Budućnost (M) – Borac 46, Soko – Borac (BG), Rusin – Crvenka, Budućnost (P) – Polet.