Sivčani ispustili pobedu

Rukometaši Sivca 69 u proteklom (20) kolu Super B lige Srbije zabeležili su poraz. Naime, oni su na domaćem parketu poraženi od ekipe beogradske Kolubare. Nakon uvodnih 2:4 za goste, „Panteri“ uspevaju da uhvate ritam i da već u 10. minutu prvi put povedu sa 7:6. Deset minuta kasnije na semaforu je bilo +5 (15:10). Ipak, gosti u finišu prvog dela uspevaju da se stabilizuju i da smanje zaostatak sa samo dva gola zaostatka. Prvo izjednačenje u nastavku stže u 41. minutu (21:21). Nakon toga igralo se gol za gol, a osam minuta pre kraja meča Beograđani ponovo vode (25:26), a par minuta kasnije Kolubara stiže do plus 3 (26:29), što se ispostavilo kao dovoljno za pobedu i nove bodove. Ništa bolje nisu prošli ni Apatinci koji su izgubili od drugoplasiranog Smedereva. Gosti su bili bolji rival na parketu. U 12. minutu dolaze do plus 5, domaćin uspeva desetak minuta kasnije da poravna (13:13), ali Smederevci uspevaju prvi deo meča da zatvore serijom 6:2. U nastavku meča su sigurnom igrom zadržali razliku i uspešno meč priveli kraju. Nakon ovog kola Sivac 69 je prvi iznad crte sa 13 bodova, dok su Apatinci poslednji sa osam bodova. Sledi dvonedeljna pauza, a u sledećem kolu Sivac 69 dočekuje ekipu Vrbasa, dok će Apatin put prestolnice na megdan Lavovima.

Izveštaji sa utakmica:

Sivac 69 – Kolubara 28:30 (17:15)

Sedmerci: 2/2 (Sivac 69). 3/5 (Kolubara)

Isključenja: 12 minuta (Sivac 69). 16 minuta (Kolubara).

Sivac 69: Bogojević, Kolarić 2, Beslać 6, Džabasan, M. Dubaić, Kuprešanin 4, Tomić, Boškov 1, Slavuljica 1, A. Dubaić, Predojević, Popov 7, Čabai 7, Čolić, Vlahović, Kalić.

Kolubara: Filipović 1, Radovanović 2, Jelenčić 8, Veljanović 1, Vasiljević 1, Nenadić, Spasić 2, S. Martinović, Jovanović 1, Marić 4, Đorđević, Vujošević 3, N. Martinović, Đurđević 2, Jelenić 5.

Apatin – Smederevo 27:30 (15:19)

Sedmerci: 3/5 (Apatin). 6/9 (Smederevo).

Isključenja: 14 minuta (Apatin). 12 minuta (Smederevo).

Apatin: Milićević, Braun 1, Pilipović 5, Arsić, Lazić, Delić, Horvat 13, Gardijan 2, P. Mandić, Kovčin, Z. Mandić, Mačkić, Ćopić, Polovina, Milojević 6.

Smederevo: A. Martić, Miloš Filić, Jakušević, Zarin 6, Jevđenović 4, Milan Filić, Todorović, Marjanović 8, Marinković, Stojković, Pešić 6, Ristić 1, Mirković, Stanković 3, Živković 1, N. Martić 1.