Denver u polufinalu sa Feniksom

Denver Nagetsi grb, preuzeto sa fejsbuk stranice kluba

Denver – Minesota 112:109 (Q1 – 22:29, Q2 – 26:18, Q3 – 29:30, Q4 – 35:32).

Košarkaši Denvera plasirani su se u polufinale Zapadne konferencije. Nagetsi su rano jutros dobili i četvrti meč protiv Minesote. Domaći tim je katastrofalno ušao u meč. Vulvsi su već nekon nekoliko minuta stekli 15 poena prednosti (12:27), ipak do kraja prve četvrtine ova razlika je prepolovljena. Gosti su držali prednost do samog finiša prvog poluvremena. Nepuna tri minuta do odmora Marej sa linije penala i Jokić pogotkom iz reketa donose izjenačenje. Uzvratili su Rivers i Edvards sa 41:45, da bi usledila serija Nagetsa (7:0) za najveće vođstvo do tog momenta (48:45). Tokom treće deonice gledali smo nadigravanje, oba tima su se smenjivala u vođstvu, ali bez osetnije prednosti na obe strane. Pred finalnu četvrtinu rezultat je bio u egalu (77:77). U poslednjoj četvrtini nešto bolja igra „Grumenja“. Marej je odmah pogodio sa distance, potom je i Gordon bio uspešan sa linije penala za vođstvo 82:77. Dva minuta ksnije na semaforu je bio 86:86. U tim trenucima gosti su zahvaljujući Goberu ostali u igri. Imala je ekipa iz Kolorada u nekoliko navrata imala prednost od pet poena, ali nikako nije uspevala da se osetnije odlepi. Poslednji minut doneo je uzbuđenje. Jokić je pogodio iz reketa, a potom i sa linije penala za vođstvo 108:104. Konli je smanjio trojkom, Brus Braun je ubacio dva penala i vratio prednost od četiri poena, Edvards pogodio za goste i vratio tračak nade, međutim, Jokić je sa linije penala postavio konačnih 112:109. Marej je bio najbolji pojedinac utakmice sa 35 poena. Nikola Jokić je došao do novog trocifrenog učinka. Ubacio je 28 poena, imao 17 skokova i 12 asistencija, ali uz katastrofalan ukupan šut od svega 28 odsto. Iz reketa je šutirao 5/21, a sa distance 3/8. U poraženom sastavu ponovo je Edvards bio centralna figura sa 29 poena. Denver će u polufinalu Zapada odmeriti snage sa ekipom Feniks Sansa koja je identičnim rezultatom u seriji (4:1) bila bolja od Los Anđeles Klipersa. Prvi meč ova dva tima igra je se u nedelju, 30. aprila, a domaćin prve utakmice je ekipe Denvera.