Povratak obeležio porazom

Nikola Jokić - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa decembar 2022. godina

Hjuston – Denver 124:103 (Q1 – 31:30, Q2 – 25:29, Q3 – 30:26, Q4 – 38:18).

Košarkaši Denvera uknjižili su novi prvenstveni poraz. Iako su dva vezana poraza, prekinuli pobedom nad aktuelnim šampionima, rano jutros su izgubili od poslednjeg tima Zapadne konferencije. Tokom prve četvrtine gledali smo izjednačenu igru, oba tima su se smenjivala u vođstvu, bez ozbiljnije prednosti na obe strane. Nagetsi drugi deo meča otvaraju serijom 11:0 kojom stižu do dvocifrene prednosti (31:41). Do odlaska na odmor Roketsi smanjuju zaostatak na samo jedan posed. Utakmica je prelomljena početnom poslednje četvrtine, kada su domaći igrači serijom 14:2 došli do vođstva 102:89, nakon kojeg više nije bilo povratka za „Grumenje“. U pobedničkom timu dominirao je Grin sa 32 poena, dok je u poraženom sastavu Porter junior bio najefikasniji sa 23 poena. Nikola Jokić se vratio na parket posle tri utakmice pauze. Igrao je 25 minuta. Za to vreme je ubacio 14 poena, ostvario deset skokova, četiri asistencije i tri blokade. Ipak, imao je čak osam izgubljenih lopti. Nagetsi su prvi tim Zapada sa skorom 52/27, dok je Memfis drugi sa dve pobede/poraza manje/više. Naredni meč ekipa iz Kolorada igra za dva dana (petak) protiv Feniksa. Oba tima će tokom vikenda odigrati dva susreta čime će biti zaključen regularni deo šampionata. Denver za protivnike imati Jutu odnosno Sakramento, dok će Memfis gostovati Milvokiju i Oklandu.