Ametović podigao trofej “Beogradskog pobednika”

Završen je jubilarni 60. Memorijal “Branko Pešić – Beogradski pobednik”. Nakon pet dana takmičenja kroz jedno od najprestižnijih takmičenja u Evropi prodefilovalo je oko 200 boksera iz 25 zemalja, među kojima brojni šampioni sa prestižnih međunarodnih turnira, osvajači evropskih i svetskih medalja. Pobednički trofej otišao je u ruke somborskog boksera Omera Ametovića koji je u svojoj kategoriji (51 kg) u finalu podeljenom odlukom sudija (3:2) pobedio Kazahstanca Zomarta Jeržana. Pobedu Srbiji i zlatnu medalju u kategoriji do 86 kg izvojevao je i Milosav Savić savladavši španskog boksera Endija Tamaju Lesmesa. Prošlogodišnji osvajač trofeja Jovan Nikolić poražen je u finalnom meču od ruskog boksera Egora Šapotanskog. Ovaj duel je proglašen za najborbeniji par u muškoj konkurenciji. Somborski klub je imao predstavnike i u omladinskim finalima šestog „Greatest Opena“ održanog u Lazarevcu. Dragana Jovanović (54 kg) je porazila (4:1) Kipranku Lejlu Abdulatif. Vladimir Beriša je u kategoriji do 63.5 kg osvojio zlatnu medalju. U konkureciji osam boksera na putu do trofeja redom rušio protivnike iz Slovenije, Hrvatske i Mađarske. Severdžan Gaši (54 kg) je u konkurenciji šest boraca osvojio bronzano odličje. Jubilarni Memorijal održan je pod pokroviteljstvom Grada Beograda i podržan od strane generalnog sponzora MTS-a, a svi ljubitelji boksa mečeve su mogli pratiti u direktnom prenosu putem TV Arena Fight kanala.