Odbojkaši poraženi u Karlovcima

Odbojkaši Sombora poraženi su sinoć u zaostalom meču 18. kola na gostovanju u Sremskim Karlovcima od ekipe Stražilova. Meč je odlučen nakon četiri seta. Domaćin je bolje ušao u meč, dobio je prvi set sa 25:17. Gosti su uzvratili i na razliku (28:26) su izjednačili rezultat. Peti tim lige je pojačao ritam i sigurnom igrom u poslednja dva seta (25:20, 25:16) su meč priveli kraju. Već sutra pred izabranicima trenera Miloša Aleksića je novi duel. Sastaće se sa ekipom Bavaništa koje je dva mesta iznad njih, ali sa značajnom bodovnom prednošću. Utakmica se igra u maloj sali Gradske hale Mostonga od 16.30 časova. Susret je poveren sudijom paru Davidović/Dragašević. Delegat kontrolor je Velečković. Tri sata kasnije u istoj sali svoj novi prvenstveni duel odigraće i odbojkašice Volejstarsa. Njihov naredni protivnik biće ekipa Štrand Voleja. U pitanju je derbi meč između drugoplasirane i trećeplasirane ekipe šampionata. I ovaj meč vodiće gore navedena službena lica. U isto vreme, ali u sali Sokolskog doma igraće CSV i Spartak 2. Somborke imaju četiri boda prednosti. Dan kasnije od 11 časova igraće Goks In i Bečej. U pitanju je derbi začelja. Domaćin je šesti tim lige sa 10 bodova, dok gošće dolaze u Sombor sa četiri boda manje.