Košarkaši Džokera poraženi u Surdulici

Košarkaši Džokera poraženi su u petom kolu plej – ofa Druge muške lige Srbije na gostovanju u Surdulici od domaćeg Radnika sa 106:104 (Q1 – 32:29, Q2 – 27:24, Q3 – 31:35, Q4 – 16:16). Tokom prve četvrtine gledali smo izjednačenu igru oba tima. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, bez veće prednosti. Gosti su sredinom ovog dela imali prednost (13:19) od šest poena. Domaćin je uzvratio serijom 9:0 (Popović sedam poena) koji im je doneo preokret i vođstvo od 22:19. Surduličani su vodili tokom čitave druge četvrtine. Imali su maksimalnih +11, koje su Džokerovci prepolovili do odlaska na veliki odmor. Ekipa iz Sombora početkom drugog poluvremena mini serijom 7:2, prilazi na pola koša zaostatka (61:60). Domaći igrači su uzvratili sa dve vezane trojke vrativši sedam poena prednosti. Somborci se nisu predavali, strpljivom igrom su smanjivali zaostatak, a u finalnu četvrtinu su ušli sa košem manjka. U poslednjih deset minuta viđena je velika borba. Prvo su domaćini poveli sa +6, potom je Čelebić trojkom doneo drugo izjednačenje na meču (94:94). Dva minuta do isteka regularnog dela Radnik je ponovo poveo, ovoga puta sa osam poena prednosti (104:96), što se ispostavilo kao nedostižno za gostujuće igrače. U pobedničkom timu domminirali su Popović (33) i Saičić (31), dok su u dresu Džokera bolji od ostalih bili Čelebić sa 21 poenom, odnosno Brekić i Munižaba sa po 16 poena. U sledećem kolu Džoker dočekuje beogradski Slodes.

Izveštaj sa utakmice:

Radnik: Nešić 2, Radulović 14, Bogdanović 9, Popović 33, Mirović 7, Mukanović 2, Nikolov 8, Saičić 31, Katić, Nikolić, Spasić, Mitić.

Džoker: Sužnjev 2, Brekić 16, Vuksanović 3, Vukas 1, Simjanoviski 3, Čelebić 21, Katušić 4, Brbaklić 15, Krstanović 11, Đapa 12, Munižaba 16.