Subotičani preokrenuli u finišu

Džoker - Sloboda, oktobar 2023.godina - slika preuzeta sa sajta AdmiralBet KLS

Džoker – Spartak 80:84 (Q1 – 22:13, Q2 – 17:25, Q3 – 26:22, Q4 – 15:24).

Košarkaši Džokera izgubili su drugi meč za redom. Nakon poraza od lidera iz Novog Sada, doživeli su neuspeh i u meču protiv subotičkog Spartaka. Nakon početnog ispitivanja snaga, domaći su sredinom prve četvrtine sa pet vezanih poena poveli 15:8. Prvih deset minuta zaključili su trojka Stanojevića i poeni Dejvisa za maksimalnih +9. Na otvaranju druge deonice gosti uzvraćaju preko Gordića i Milisavljevića za minus 4 (22:18). Džoker je uspešno čuvao prednost (u nekoliko navrata od sedam poena) sve do odlaska na odmor. Subotičani zatvaraju prvo poluvreme sa sedam vezanih poena, te na odmor odlaze sa svega pola koša zaostatka. U nastavku preokret. Gordić je prvo pogodio trojku za izjednačenje, da bi Lazić pogotkom iz reketa doveo svoj do prvog vođstva na meču (41:43), da bi nedugo potom i Medarević sa distance doneo Spartaku prednost od pet poena (43:48). Izabranici trenera Željka Lukajića se bude i do kraja trećeg dela uspevaju da preokrenu rezultat. Serijom 22:12 pred poslednjih deset minuta meča poveli su 65:60. Kada je Jugović pogodio trojku za 68:60 činilo se da pobeda blizi. Ipak, sa tim se nije složio trio gostujućeg tima Gordić (3) – Barna (7) – Cerovina (11) koji do kraja meča prave novi preokret i susret uspešno privode u svoju korist. U gostujućem timu Barna je bio najefikasniji sa 18 poena, Cerovina je ubacio 17 (11 u poslednjih osam minuta), dok je Gordić pridodao 16. U domaćem timu najbolji je bio Rašun Dejvis sa 25 poena. Dvocifreni su bili Aleksa Jugović sa 14 i Nemanja Kapetanović sa 11. Nakon ovog (24) kola Džoker se spustio na osmu poziciju sa 37 bodova. U sledećem kolu somborski tim ide na megdan trećeplasiranom Vršcu.