Srebro za Kristinu i Vedrana

Karate klub Somborac poslao nam je Izveštaje sa održanog Prvenstva zone Bačka i Školskog prvenstva VojvodineNa Prvenstvu zone Bačka za mlađe uzrasne kategorije poletarce, pionire i nade, održanom proteklog vikenda u Staroj Pazovi, takmičari karate kluba „Somborac“ osvojili su osam medalja: šest zlatnih i dve srebrneZlatne medalje u disciplini kate pojedinačno u svojim kategorijama osvojili su: Filip Krizmanić, Vedran Jurić, Pavle Đenadija, Mari Stoiljković Novković, Ilija Hristov i Mila Gligorević, dok su srebrne medalje u pojedinačnoj konkurenciji pripale: Mihailu Gligoreviću i Teodoru Terziću. Bilo je ovo kvalifikaciono takmičenje za Prvenstvo Vojvodine koje se održava 4. marta u Inđiji – napominju iz somborskog kluba. Takmičenje se odvijalo u svim karate disciplinama, pojedinačno i ekipno, po pravilima Karate Federacije Srbije. Kada je u pitanju Školsko prvenstvo Vojvodine u sportskom karateu za učenike osnovnih i srednjih škola ono je održano u subotu, 25. februara u Inđiji. Na prvenstvu je nastupilo preko 600 učenika iz 150 vojvođanskih škola. Medalje za svoje škole i plasman na Školsko prvenstvo Srbije koje se održava 12. marta u Vrnjačkoj banji, osvojili su takmičari karate kluba „Somborac“ Kristina Kosanović i Vedran Jurić. Kristina je u izuzetno jakoj konkurenciji sedmih i osmih razreda osnovnih škola Vojvodine, sa 30 takmičarki u kategoriji u disciplini kate pojedinačno osvojila srebrnu medalju, dok je isto odličje osvojio i Vedran, u konkurenciji 47 takmičara u pojedinačnom izvođenju kata u konkurenciji dečaka trećeg i četvrtog razreda.