Odlični na Mawashi „Kupu prijateljstva“

Najmlađa takmičarska grupa karate kluba „Somborac“ učestvovala je proteklog vikenda na 16. internacionalnom karate turniru „Kup prijateljstva 2019“,  koji je održan u Novom Sadu u organizaciji karate kluba „Mawashi“ i Karate saveza Vojvodine. Osvojeno  je ukupno 17 medalja: osam zlatnih, šest srebrnih i tri bronzane. Zlatne medalje u pojedinačnom kata nadmetanju osvojili su: Boris Senjavin, Lana Krizmanić, Milana Bakić, kao i Đorđe Hristov i Kristina Kosanović, koji su osvojili po dve zlatne medalje. U ekipnoj konkurenciji zlatnu medalju osvojio je i pionirski mešoviti kata tim u sastavu: Nikola Čavić, Kristina Kosanović i Đorđe Hristov. Srebrne medalje pripale su: Tari Jurić, Aljoši Milisavljeviću, Antonini Čaušević, Veljku Galoviću, Nikoli Čaviću i Urošu Boci. Bronzanu medalju izborili su: Jana Mijatović i Kristina Kolović, kao i kata tim pionirki u sastavu: Jana Mijatović, Tara Jurić i Lana Krizmanić. Sa osvojenih 17 medalja takmičari karate kluba „Somborac“ poneli su titulu najuspešnijeg kluba u kata nadmetanju i osvojili pobednički pehar. Debitantski nastup na ovom takmičenju imali su najmlađi takmičari „Somborca“: Mihailo Gligorević, Milica Galović, Aljoša i Aleksandar Stojakov – navodi se u dostavljenom klupskom saopštenju.