Denver bolji od Klipersa

Nikola Jokić - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – L.A. Klipersi 134:124 (Q1 – 35:22, Q2 – 31:36, Q3 – 31:30, Q4 – 23:32, Pr. – 14:4).

Košarkaši Denvera rano jutros savladali su ekipu Los Anđeles Klipersa. Viđena je neizvesna utakmica u kojoj je rezultat mogao da bude i drugačiji. Nagetsi su susret otvorili vođstvom 20:4 (Jokić osam poena). Početkom druge deonice gosti uspevaju da smanje zaostatak koševima Pauela i Hajlanda (38:30), ipak, usledila je serija trojki domaćeg tima (Marej, Čančar, Braun) i prednost je ubrzo bila dvocifrena. Do odlaska na odmor Klipersi ponovo hvataju priključak i prilaze na minus šest. Treća četvrtina je protekla u izjednačenoj igri, oba tima su imala seriju od po 10:0. Na ulasku u finalni deo susreta Nagetsi su preneli devet poena prednosti. Gosti su strpljivom igrom, predvođeni tandemom Leonard/Džordž iz minuta u minut smanjivali zaostatak, a četiri minuta pre isteka regularnog dela su i poveli 107:109.  U finišu se igralo koš za koš, viđeno je čak šest izjednačenja, a pobednik je na kraju odlučen u dodatnih pet minuta utakmice. „Grumenje“ u produžetak ulazi serijom 9:0 što je i presudilo konačan ishod ovog meča. Nikola Jokić je prvo pogodio sa linije penala, Marej i Porter junior su bili uspešni u šutu za tri poena, da bi nedugo potom i Jokić pogodio iz reketa. Gosti su jedine poene u dodatnom vremenu postigli sa linije penala. Na kraju konačnih 134:124 za Nagetse. Junak susreta bio je Nikola Jokić sa 40 poena, 17 skokova i deset asistencija. Ovo je njegov 23. trocifreni učinak u sezoni, a 99. u karijeri. Pored njega dvocifreni učinak (dabl – dabl) imali su još Porter junior sa 29 poena i 11 skokova odnosno Marej sa 21 poenom i 13 asistencija. Brus Braun je meč završio sa 13 poena. U poraženom sastavu Leonard je postigao 33 poena, a Džordž deset manje. Nagetsi su prvi tim Zapada sa skorom 43/19. Naredni meč igraju 1. marta na gostovanju protiv Hjustona.