Nikola dominirao protiv Oklahome

Nikola Jokić (Denver) - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Oklahoma 113:107 (Q1 – 32:25, Q2 – 26:24, Q3 – 29:27, Q4 – 26:31).

Domaći od početka zaigrali bolje, držali su kontrolu nad igrom. U finišu prve deonice stekli su devet poena prednosti. Tokom drugih dvanaest minuta imali su i maksimalnih +16, međutim dozvolili su gostima da se tri vezane trojke spuste razliku i koliko toliko ostanu u igri. I u nastavku igre Nagetsi su sigurnom igrom održavali stečeno vođstvo. U finalnoj deonici gosti su bili bolji rival na parketu. Iz minutu u minut su smanjivali zaostatak, da bi tri minuta pre kraja i poveli 105:103. Ipak, igrači Denvera pojačavaju ritam i u finišu serijom 10:2 potvrđuju pobedu. Nikola Jokić je bio najbolji pojedinac susreta sa 35 poena, 12 skokova i osam asistencija. Imao je fantastičnu statistiku (slobodna bacanja 9/10, za dva 13/14, za tri 0/1), što je na kraju bilo 87 odsto. Pored njega Gordon (20 poena) i Barton (18) su bili jedini saigrači sa dvocifreni učinkom. Na drugoj strani čak šest igrača gostiju su utakmicu završili sa dvocifrenim brojem poena, među njima i Aleksej Pokuševski sa 17 koševa. „Grumenje“ i dalje drži šesto mesto Zapada koje direktno vodi u doigravanje za titulu. Imaju pobedu više i poraz manje od prvog pratioca (Minesote). Naredni meč igraju u utorak protiv Šarlota.