Volejstarsu pripao derbi

Proteklog vikenda somborski odbojkaški klubovi ostvarili su polovičan učinak. Pobede su upisali Volejstars i CVS Elbraco Tehnolend, dok su poraze pretrpeli Sombor i Goks In. Ekipa Volejstarsa u derbiju kola Druge lige Sever dočekala je novosadski NS Volej Team. U izuzetno zanimljivom meču domaće odbojkašice upisale su važnu pobedu sa 3:1. Prva dva seta završena su identičnim rezultatom 27:25. Gošće su povele, dok su domaće izjednačile. Nakon toga ekipa iz Kljajićeva uspeva da se stabilizuje i rešava naredna dva seta u svoju korist. Ovom pobedom Kljajićevčanke su nastavile poteru za vodećom Panonijom koja im beži jedan bod. U narednom kolu Volejstars gostuje Novom Sadu 2. Ekipa Sombora gostovala je rumskom Slovenu gde je ubedljivo poražena maksimalnim rezultatom, po setovima (25:18, 25:17, 25:14). Somborski sastav trenutno zauzima poslednje mesto na tabeli sa svega dva osvojena boda. U sledećem kolu fenjeraš lige će ugostiti vodeći Partizan iz Bača. U poslednjem rangu takmičenja CVS Elbraco Tehnolend je porazio Bečej sa 3:0 (25:9, 25:9, 25:16), dok je ekipa Vrbasa nakon pet setova slavila nad Goks In-om. CVS je prvi tim lige sa 21 osvojenim bodom, dok je Goks In šesti sa sedam bodova. U sledećem kolu gledaćemo duel dva somborska tima.