Odbojkašice srušile vodeći tim lige

Odbojkašice Volejstarsa u okviru 14. kola Druge lige Sever ugostile su Panoniju iz Bačke Palanke, do tog momenta vodeći tim lige. Malobrojna publika je imala priliku da uživa u odličnoj odbojci sa obe strane mreže. Do sredine prvog seta viđena je izjednače igra oba tima. Ipak, gošće su mini serijom 4:0 povele sa 16:12. Ni tajm aut nije puno pomogao, jer su igračice Panonije vrlo brzo uvećale prednost 23:14. Domaće odbojkašice se nisu predale, već su borbenom igrom veza šest poena i na momenat unele neizvesnost, međutim na kraju je set pripao gošćama. Gubitak seta nije puno uticao na domaću ekipu. U drugom setu viđena je još veća neizvesnost. Gošće su vodile tokom većeg dela. Krajem seta su imale prednost od +4 (20:16), ali ni to nije bilo dovoljno. Vrlo brzo je Volejstars poravnao rezultat. Gošće su bile u prilici da dupliraju prednost u setovima, međutim nisu iskoristile set loptu, a nakon mini serije od 3:0 stiglo je popravnanje rezultata. Naredna dva seta ekipa iz Kljajićeva je rutinskom igrom rešila u svoju korist, čime je upisala nove bodove. Volejstars je trenutno peti na tabeli sa 20 osvojenih bodova, a u narednom kolu ih očekuje gostovanje u Zrenjaninu, gde će sastati sa ekipom Bagljaša 023 koji je iskoristio poraz Panonije i zauzeo prvu poziciju na tabeli. Sa druge strane odbojkaši Sombora su ugostili drugi tim novosadske Vojvodine. Gosti su ekspresno rešili meč u svoju korist maksimalnim rezultatom. Novim porazom su ostali na začelju tabele sa šest osvojenih bodova. Narednog vikenda im predstoji utakmica sa pretposlednjim timom šampionata, Partizanom iz Bača.

Volejstars – Panonija 3:1 (21:25, 26:24, 25:19, 25:18)

Sombor – Vojvodina NS Seme 2 – 0:3 (19:25, 14:25, 16:25)