Milice Zanze vicešampionka Srbije

Atletski klub Maraton objavio je na svojoj fejsbuk stranici da je Milica Zanze proteklog vikenda na Prventvu Srbije osvojila drugo mesto u disciplini na 60m u kategoriji mlađih pionirki, te je na osnovu toga postala vicešampionka Srbije. Kako se navodi u klupskom saopštenju, njena disciplina u dvorani je ujedno bila i najbrojnija, jer je nastupilo 48 takmičarki koje su bile raspoređene u šest grupa. U svojoj kvalifikacionoj trci Milica je istrčala deonicu za 8.26 sekundi (lični rekord do danas 8.23) i kao prva u grupi izborila učešće u finalu. U finalu je, sat vremena kasnije, hrabro i borbeno istrčala novi lični rekord 8.14 sekundi i osvojila srebrnu medalju. Prvakinja države postala je Anđela Cvetković iz novosadske Vojvodine koja je trku istrčala za 8.02 sekundi, što je ujedno i dvoranski državni rekord. Trećeplasirana je bila Petra Kragović (8.14) iz jagodinskog Vožda. Na dvoranskom državnom prvenstvu nastupile su i Anja Vodeničar u disciplini skok udalj i Tijana Borić u trci na 200 metara. Obe su zauzele šesto mesto, uz nove lične rekorde. Anja je skočila 4.59 metara, dok je Tijana svoju trku istrčala za 29.13 sekundi.