Štafete srebrne, Katanić drugi, Sekulić treći

Novi Pazar je tokom vikenda bio domaćin atletskog prvenstva Srbije za starije juniore i juniorke. Atletski klub Maraton imao je svoje predstavnike na pomenutom prvenstvu. Somborski atletičari osvojili su četiri medalje, tri srebrne i jednu bronzanuSrebrni u trci na 400m sa preponama je bio Mihajlo Katanić. On je ovu deonicu istrčao u vremenu 52.91 sekundi. Bolji od njega bio je samo Nikola Kostić, član beogradskog Košutnjaka koji je trku završio sa vremenom 50.22 sekundi. Treći je bio Petar Andrović (53.99) iz Crvene Zvezde. Katanić je nastupio i u trci na 400 metara gde je za kraju imao četvrto (49.51) vreme. Bronza mu je izmakla sa 18 desetinki. Bronzanom medaljom okitio se Gregor Sekulić. On je u disciplini skok u dalj skočio 6.93 metra, čime je ostvario svoj lični rekord. Marko Brajović (AK Novi Beograd) sa skokom od 7.11 metara zauzeo je prvo, a Aleksandar Micić, predstavnik Crvene Zvezde (6.97m) je na kraju bio drugi. Somborska štafeta na 4 x 100m je u konkurenciji tri ekipe zauzela drugu poziciju. Gregor Sekulić, Stefan Marić, Aleksandar Negovanović, Mihajlo Katanić su trku istrčali u vremenu 43.81 sekundu. Trijumfovala je ekipa Crvene Zvezde sa vremenom 42.93, dok je trećeplasirani (45.62) bio Atletski klub Sirmijum iz Sremske Mitrovice. U štafeti 4 x 400m nastupile su četiri postave. Somborski sastav (Sekulić/Negovanović/Maksimović/Katanić) sa vremenom 3:28,40 minuta završio je trku sa drugim prolaznim vremenom. Zlato je osvojila ekipa Crvene Zvezde (3:24,19), dok je bronza otišla u Sremsku Mitrovicu). Bez postolja je ostala ekipa zemunske Mladosti.  Najbliži medalji bio je Miloš Maksimović koji je trku na 800m završio na četvrtom mestu. Pored njega nastupili su Nikola Stanković (100m) i Stefan Marić (100m i 200m).