Gregor Sekulić šampion Srbije u skoku u dalj

Gregor Sekulić na pobedničkom postolju, jul 2023.godina - slika preuzeta sa zvanične stranice Srpskog atletskog saveza
Ovog vikenda atletičari somborskog Maratona učestvovali su na atletskom prvenstvu Srbije u kategoriji mlađih juniora i juniorki (U20). Najbolji rezultat ostvario je Gregor Sekulić koji je postao šampion države u disciplini skok u dalj, dok je u trci na 110m sa preponoma bio treći. Kako se navodi u klupskom izveštaju, Gregor je prvo nastupio u trci na 110m sa preponoma, gde je sa rezultatom 14.71 (14.707) bio treći. Treba napomenuti da mu je drugo mesto izmaklo za svega jednu desetinku (14.706), koje je na kraju pripalo Stefanu Đoniću, trkaču iz Sremske Mitrovice. Novosađanin Vukašin Đurić zauzeo je prvo mesto sa vremenom 14.43 sekunde. Samo dva sata kasnije mladi Somborac je nastupio u disciplini skok udalj. Skokom od 6.92 metara u šestoj seriji osvojio je prvo mesto i zlatnu medalju. Ovo je inače bio skok na nivou ličnog rekorda (6.93m). Sekulić je zajedno sa Davidom Jurićem nastupio i u trci na 400m sa preponama. Jurić je bio peti (1;03,77), dok je Sekulić zauzeo osmo mesto (1;22,11).