Kingsi pogodili pobedu u poslednjoj sekundi

Nikola Jokić slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Sakramento – Denver 127:126 (Q1 – 24:40, Q2 – 38:35, Q3 – 32:30, Q4 – 33:21).

Sakramento Kingsi revanširali su se Denver Nagetsima za jučerašnji poraz. Gosti su odlično otvorili meč i već posle tri minuta vodili su 10:1 (šest poena Jokića). Prednost je ubrzo bila i dvocifrena, a nakon prve deonice iznosila je +16. Nakon toga Kingsi preuzimaju „konce igre“ u svoje ruke i malo po malo su smanjvali zaostatak. Na velikom odmoru su bili u minusu za 13 poena, a nakon treće četvrtine na 11 poena. Sredinom četvrtine deonicu domaći tim pravi seriju 9:0 i prilazi na samo koš zaostatka (110:112). Naredna tri četiri minuta se igralo koš za koš, da bi novom mini serijom 6:0 Kingsi na 78 sekundi do kraja poveli sa 124:122. Jokić je poravnao sa linije penala, a meč je odlučen i poslednjoj sekundi kada je Monk ubacio jedno od dva penala za pobedu ekipe iz Kalifornije i konačnih 127:126. Srpski košarkaš je bio najbolji pojedinac utakmice sa 40 postignutih poena. Upisao je i sedam skokova i šest asistencija. Hajland je ubacio duplo manje poena, a Porter junior 19. U pobedničkom timu trio Monk (33), Sabonis (31) i Foks (31) je postigao 95 poena. Ovim porazom (i skorom 22/12) tim iz Kolorada trenutno deli prvo mesto Zapada sa ekipom Nju Orleansa. Poslednjeg dana ove godine Nagetsi se sastaju sa Majami Hitsima koji trenutno drže šestu poziciju Istočne konferencije.