Odbojkašice slavile nad velikim rivalkama

Odbojkašice Volejstarsa upisale su drugu prvenstvenu pobedu u prvenstvu Druge lige Sever. Nakon startnog poraza u Sremskoj Mitrovice, usledio je trijumf protiv inđijske Mladosti, a proteklog vikenda nakon velike borbe savladana je i ekipa novosadskog NS Volej tima 2:3 (23:25, 22:25, 25:17, 25:19, 7:15). Kljajićevčanke su bolje otvorile ovaj duel, rešile su prva dva seta u svoju korist. Nakon toga je usledio pad u igri, što su domaće igračice iskoristile da poravnaju rezultat u setovima. Ipak, igračice Volejstarsa su se stabilizovele u odlučujućem setu i dobile ga sa 15:7 i tako su stigle do nova dva boda. Trenutno su četvrte na tabeli sa šest osvojenih bodova. Ispred njih su Štrand Volej, Panonija i Omladinac sa po maksimalnih devet bodova. Naredni rival biće im Novi Sad 2. Susret se igra u Gradskoj hali Mostonga u subotu, 6. novembra od 15.30 časova. Sudiće dvojac Obrenović/Pinter. Muška ekipa Sombora je loše otvorila sezonu u drugoligaškom karavanu. Nakon startnih poraza od Kulpina i Kikinde, izgubili su i od Slovena. Sva tri meča su izgubili bez osvojenog gema. Sledi im gostovanje u Baču protiv trećeplasiranog Partizana. Dva somborska predstavnika u Vojvođanskog Severu imala su polovičan učinak. Goks In je kao domaćin poražen Vin Voleja sa 3:0, dok je ekipa CVS Elbraco tehnolenda upisala i treći prvenstveni trijumf. Ovoga puta somborske odbojkašice bile su bolje od ekipe Bečeja. U narednom kolu Goks In gostuje subotičkom Spartaku 2, dok će CVS u nedelju od 17 časova (Sokolski dom) ugostiti kulski Hajduk.