Denver slavio bez Nikole

Nikola Jokić, meč protiv Hjustona, novembar 2023.godina -preuzeto sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Nikola Jokić isključen je iz igre krajem prvog poluvremena. Uprskos njegovom izostanku, Denver je slavio na gostovanju u Detroitu 107:103 (Q1 – 27:23, Q2 – 29:32, Q3 – 25:24, Q4 – 26:24). Somborac je na parketu proveo svega 15 minuta. Za to vreme postigao je devet poena i imao po pet skokova i asistencija. Za to vreme zaradio je dve tehničke greške (0be zbog rasprave sa sudijama), pa je ranije morao u svlačionicu. Pre njega isključen i trener Denvera Majk Meloun. Utakmica je rešena u poslednja dva minuta. Gosti su utakmicu zatvorili serijom 8:2 koja im je donela desetu prvenstvunu pobedu i drugu poziciju Zapadne konferencije. Denver naredni meč igra za dva dana protiv ekipe Orlanda koji drži petu poziciju Istočne konferencije. Redži Džekson je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 21 poenom. Koldvel Poup je brojao do 20, a Braun je stao na 15 poena. U redovima Detroita Kaningem je utakmicu završio sa 27 poena.