Uzaludni tripl-dabl Jokića

Denver – Juta 109:115 (Q1 – 26:26, Q2 – 30:31, Q3 – 22:31, Q4 – 31:27).

Denver Nagetsi predvođeni sjajnim Nikolom Jokićem nisu uspeli sa savladaju ekipu Jute. Somborac je bio izuzetno raspoložen za igru, upisao je 64. tripl – dabl u karijeri. Susret je završio sa 26 poena, 21 skokom i 11 asistencija. Gosti su prvu osetniju prednost imali u 9. minutu kada su sa tri vezane trojke stekli osam poena prednosti. Domaći su uvratili serijom 10:0. Druga četvrtina još zanimljivija. Džezeri su vodili tokom većeg dela, da bi na odmor otišli sa svega pola koša prednosti. Meč je odlučen u trećem delu kada je ekipa Solt Lejk Sitija stekla dvocifrenu prednost. U poslednjih 12 minuta Nagetsi smanjuju zaostatak i prilaze na minus tri (91:94), međutim gosti trojkama Klarksona, O Nila i  Gaja brzo vraćaju prednost pa se pitanje pobednika do kraja nije dovodilo u pitanje.  U pobedničkom timu šest igrača je imalo dvocifreni učinak. Najbolji pojedinac bio je hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović sa 36 poena. Ekipa iz Kolorada nakon drugog vezanog poraza zauzimaju osmo mesto Zapada sa polovičnim učinkom 18/18. Naredni meč igraju za dva dana protiv Sakramento Kingsa.