Presudilo očajno drugo poluvreme

Nikola Jokić u duelu sa Nurkićem treći meč prve faze plej ofa Portland - Denver maj 2021. godina - preuzeto sa twiter naloga Denver Nagetsa

Portland – Denver 135:110 (Q1 – 23:31, Q2 – 32:30, Q3 – 44:25, Q4 – 36:24).

Košarkaši Denvera pretrpeli su drugi prvenstveni poraz pošto su rano jutros poraženi od Portlanda. Gosti su bolje ušli u meč i već nakon četiri minuta stekli su dvocifrenu prednost (14:3). Na kraju prvog dela imali su osam poena viška. Druga četvrtina prošla je u izjednačenoj igri oba tima, s tim da je na poluvremenu razlika dodatno smanjena. Blejzersi su u trećoj deonici potpuno „razbili“ Nagetsi, te su može se reći prelomili susret u svoju korist. Ovaj deo meča su rešili u svoju korist sa 44:25, te su pred finalnu četvrtinu imali 14 poena prednosti. Do kraja susreta sigurnom igrom igrači Portlanda su dodatno uvećali svoju prednost, te su zasluženo upisali novu, četvrtu pobedu iz isto toliko mečeva. U pobedničkom timu istakli su se Lilard sa 31 poenom, te Simons sa dva manje. Grant je pridodao 21, a Nurkić 13. Kod Nagetsa dominirao je Gordon sa 26 poena, Portner Junior je meč završio sa 18, a Hajland sa 15. Nikola Jokić je bio ispod svog proseka. Ubacio je devet poena, a tome je pridodao i po devet skokova odnosno asistencija. Na parketu je proveo 27 minuta. Imao je odličan procenat uspešnosti (75 odsto), dok je sa linije slobodnih bacanja bio stoprocentno uspešan (3/3). Naredni meč igraju u četvrtak, 27. oktobra protiv Los Anđeles Lejkersa.