Neočekivan poraz od Vašingtona

Nikola Jokić plej of april 2019 godina slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Vašington – Denver 128:114 (Q1 – 31:19, Q2 – 30:36, Q3 – 34:35, Q4 – 33:24).

Ekipa Denvera pretrpela je neočekivani poraz na gostovanju u Vašingtonu. „Grumenje“ je bolje otvorilo meč i već u 3.minutu su poveli sa 2:9. Ipak, domaćin je do kraja prve četvrtine serijom 29:10 preokrenuo rezultat u svoju korist. Imali su Vizardsi +16 tokom druge deonice, međutim Nagetsi su domvelikom odmora uspeli prednost smanjiti na pristojnih minus 6 (61:55). Tokom treće četvrtine viđena je izjednačena igra oba tima. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi domaćin uspeo u završnici da se odlepi na +5. Meč je odlučen na startu poslednjih 12 minuta, kada ekipa Vašingtona serijom 17:2 stiče nedostižnu prednost koju su uspešno održali do poslednjeg sudijskog zvižduka. Nikola Jokić stigao je do dabl dabl učinka. Postigao je 14 poena, deset skokova i četiri asistencije. Prilog (You Tube). Marej je bio najefikasniji u timu Denvera sa 39 postignutih koševa. Ovim porazom Denver je ostao na drugom mestu Zapadne konferencije sa skorom 24/11, ali ovog puta na deobi sa Hjustonom, koji ima isti skor. Narednu utakmicu Nagetsi igraju u utorak, 7. januara na gostovanju protiv Atlante.