Juti pobeda, Jokić najbolji

Nikola Jokić - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Juta – Denver 123:102 (Q1 – 37:30, Q2 – 38:23, Q3 – 19:27, Q4 – 29:22).

Košarkaši Denvera porazom od Jute otvorili su novi NBA šampionat. Nikola Jokić je bio najbolji pojedinac susreta sa 27 poena, četiri skoka i šest asistencija. U uvodnim minutama utakmice gledali smo izjednačenu igru oba tima, potom su Džezeri serijom 9:2 stekli prednost od sedam poena (22:15). Nagetsi su u desetom minutu smanjili na koš zaostatka, ali je već nepun minut kasnije već bilo 37:27 za Jutu. Drugu deonicu Juta otvara sa 14:0 i tako dolazi do +21. Prednost su sačuvali do odlaska na odmor. „Grumenje“ je tokom treće deonice u jednom momentu uspelo da prepolovi zaostatak, međutim za više nisu imali snage. Ekipa iz Solt Lejk Sitija je meč rutinski privela kraju i zasluženo je upisala prvi ovosezonski trijumf. U pobedničkom timu Sekston je bio najbolji pojedinac sa 20 poena, Markanen je postigao tri manje. Pored njih dvojice još pet domaćih igrača je utakmicu završilo sa dvocifrenim brojem poena. U poraženom sastavu pored Jokića, dominirao je Aron Gordon sa 22 poena i deset skokova, Porter junior je ubacio 15. Pred košarkašima Denvera je novo gostovanje, oni će u subotu odmeriti snage sa aktuelnim šampionima Golden Stejt Voriorsima.