Dalmatinac porazom otvorio novo prvenstvo

Rukometni klub Dalmatinac porazom je otvorio novo prvenstvo Druge lige Vojvodine. Iako nisu bili kompletni Riđičanci su odigrali jednu borbenu utakmicu, ali to ipak nije bilo dovoljno za neki bolji rezultat. Tokom prvog dela meča se igralo gol za gol, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću gostujućeg tima. Drugo poluvreme je bilo dosta zanimljivije, brže, efikasnije. Ekipa iz Riđice je bila u konstantnoj prednosti (uglavnom dva gola) sve do samog finiša utakmice. Meč je prelomljen u poslednja tri minuta kada su domaći igrači mini serijom 3:0 došli do pobede i dva boda. Najbolji pojedinac utakmice bio je gostuju igrač Strahinja Ležaić sa devet postignutih pogodaka. Kako navode predstavnici riđičkog kluba iako prvenstvo nije dobro počelo, sezona je duga, a ambicije u novoj sezoni su velike, a to je plasman u viši rang. U narednom kolu u Riđici gostuje ekipa Zrenjanina što će biti prilika za osvajanje prvih bodova. Pozivamo sve navijače i simpatizere da nas podrže u što većem broju – navodi u saopštenju RK Dalmatinac. Termin i satnica utakmice drugog kola će biti poznata tokom nedelje. Drugi naš predstavnik u ovom rangu, Sombor će svoju utakmicu prvog kola protiv RA Dinama iz Pančeva igrati u četvrtak, 29. septembra od 20 časova u Gradskoj hali Mostonga. Meč je poveren sudijskom tandemu Sliva/Vukčević, dok je delegat Miljan Rabrenović.

Izveštaj sa utakmice:

Dolovo – Dalmatinac 29:26 (11:12)

Sedmerci: 1/2 (Dolovo). 2/3 (Dalmatinac).

Isključenja: 8 minuta (Dolovo). 14 minuta (Dalmatinac).

Dolovo: Janović, Mitić, Mladenović 4, Stojnović 5, Puja, Kotarica, Brzovan 4, Rakaidžić, Stošić 1, Mitić, Katuca 4, Markov 5, Bečenjak, Petrović 6, Marković, Anđelković.

Dalmatinac: Dragić, Vojvodić 1, Kuprešanin 4, Gajin 3, Vučković 2, Ležaić 9, Graovac 1, Polovina, Macura 2, Ćujić 4.