Zlato i bronza u Bratislavi

Mladi kajakaši bezdanskog Dunava nosili su dres Srbije ovog vikenda na takmičenju „Olimpijskih nada 2022“ u Bratislavi. Za reprezentaciju Srbije veslali su: Mihajlo Dadić, Nikolas Andrić, Žofi Horvat, Eleonora Nađ i Anja Loknar. Najbolji rezultat ostvario je Mihajlo Dadić koji je kao član posade četverca, uz Strahinju Dragosavljevića, Lazara Dubaića i Luku Jakovljevića u disciplini K4 200m (kategorija 15 – 17. godina) uzeo zlatnu medalju. Do najvišeg mesta na pobedničkom postolju doveslali sa vremenom 32,700 sekundi, mađarska posada je bila druga, a italijanska treća. Medalju je uzela i Žofi Horvat (1.00o metara) koja je u paru sa Janom Sarić osvojila treće mesto u konkurenciji do 16. godina. Pored medalje, ona je zauzela i po jedno peto mesto (k1-200m do 15.godina), šesto mesto (K2-500m do 16.godina) odnosno sedmo (K2-200m do 16.godina). Prvo mesto u B finalu, odnosno deseto mesto u generalnom plasmanu osvojila je posada dečaka u četvercu: Nikolas Andrić, Mihajlo Dadić, Luka Jakovljević, Stevan Stojanov na K4 500m u kategoriji dečaka 15 – 17 godina. Nikolas Andrić (16) je bio deveti u trci K-1 na hiljadu metara. Eleonora Nađ (16) je bila deveta u B finalu na hiljadu metara, dok je kao deo četverca (17.godina) na 500m zauzela treće mesto u B finalu. Deveto mesto u B finalu imala je Anja Loknar (15.godina), kao i polufinale u trci na 200m u četvercu do 17.godina.