RK Radnički: Odlični nastupi tokom vikenda

Rvački Radničkog su u subotu nastupili na Trofeju „Sokola 2022″ u organizaciji rvačkog kluba „Soko“ iz Sombora. Klub je predstavljalo deset takmičara, a osvojeno je devet medalja. Najuspešniji među njima su bili Nikola Gunj, Kristian Dobi i Srećko Malbaša koji su osvojili zlatne medalje. Srebrne medalje pripale su Mladenu Batalu, Iliji Hiniću i Srđanu Todoroviću. Do bronzane medalje stigli su Nemanja Lončarević, Uroš Ilić i Mihajlo Anđelić. Dan kasnije, u nedelju, 04. septembra održan je šesti Međunarodni memorijalni turnir „Ivan Frgić-Žuti 2022“. Okupilo se oko 80 takmičara iz 14 klubova, od kojih su sem domaćih klubova bili gosti iz Mađarske, Bosne i Hrvatske. Rvači „Radničkog“ su osvojili pet zlatnih medalja: Jovan Kosovac, Mladen Batalo, Mihajlo Anđelić, Nikola Gunj i Sonja Ilić koji su odlično odradili svoje mečeve. Srebrnim medaljama okitili su se: Uroš Ilić, Danijel Bojanić, Kristian Dobi, Srđan Todorović i Srećko Malbaša, dok su bronzane osvojili su: Aleksa Anđelić, Aleksej Savović, Adrian Dobi, David Mazinjanin i Nemanja Lončarević. Bez postolja su ostali: Ilija Hinić, Vedran Lugonja i Luka Kolar. Rvački klub Radnički se ovom prilikom zahvaljuje svima koji svake godine nesebično pomažu održavanju ovog turnira, kao i porodici Jokić i košarkaškom klubu Džoker koji su omogućili da svaki učesnik dobije majicu sa takmičenja. Kako se još navodi u saopštenju somborskog kluba, najatraktivniji takmičar bio je Balaž Egedi iz Mađarske, najbolji strani rvač je bio Jure Rajković iz Hrvatske, dok je priznanje za najboljeg domaćeg rvača dobio Mihajlo Anđelić.