Sever najbolji klub u benč presu

U sportskoj hali Tikvara u Bačkoj Palanci održano je državno prvenstvo u benč presu za sub juniore, juniore i master takmičenje. Učešće je uzelo 25 klubova među kojima su bili i predstavnici (13) somborskog Powerlifting kluba. Mia Milošević (57 kg) u kategoriji sub juniora osvojila je zlatnu medalju. Petar Glušac u kategoriji do 74 kg osvojio je srebro. Filip Maunić u kategoriji do 83 kg odbranio je titulu prvaka države, dok je Ognjen Živadinović u kategoriji do 105 kg osvojio zlato i pehar za relativno najačeg sub juniora na prvenstvu. U juniorskoj konkurenciji od 18 do 23 nastupili su: Dunja Mešić (63 kg), Tamara Lančuški (69 kg) i Sonja Milošević (74 kg). Sve tri su trijumfovale i osvojile zlatne medalje, a Tamara je proglašena za najjaču juniorku na takmičenju pri tom je i postavila novi nacionalni rekord. Strahinja Garai je u kategoriji do 74 osvojio srebro. U kategoriji mastera nastupili su: Dragana Kulaš (M1, 69 kg) u kojoj je oborila nacionalni rekord i osvojila zlato, pri tom joj je i uručen pehar za najjaču takmičarku. Maja Nikolić se u kategoriji (M1, 84 kg) na svom prvom takmičenju okitila srebrom. Darko Glušac (120 kg) bio je prvi u svojoj kategoriji, kao i Đorđe Terzin koji je nastupio u kategoriji do 83 kg M3 gde je oborio nacionalni rekord i osvojio zlatnu medalju. Dragomir Dimić je u kategoriji do 93 kg M4 dva puta obarao nacionalni rekord i takođe se okitio zlatom. Zahvaljujući izvanrednim rezultatima somborski klub je proglašen za najuspešniji kolektiv prvenstva, te je zasluženo podigao pehar. Ovim je uspešno završen prvi deo takmičarske sezone i slede pripreme za jesen, nova takmičenja i nadamo se nove pobede – stoji na kraju izveštaja Powerlifting kluba Sombor.