Somaratonci u Švajcarskoj i Portugalu

Izazovni vikend za članove Atletsko – rekreativnog kluba „Somaraton“ započeo je Milan Kovačić Mumba koji je, nakon dve godine odlaganja zbog pandemije korona virusa, konačno uspeo da bude učesnik dvadesetog (20) Gornegrat Zermat maratona u Švajcarskoj. U pitanju je veoma teški planinski maraton u kojem je učešće uzelo 1.500 takmičara. Staza je u stalnom nagibu i trči se konstantno uzbrdo, a najteži deo staze kreće tek od 24 kilometra i izlaska iz čuvenog švajcarskog skijališta Zermat. Nadmorska visina na cilju je na 3.000 metara što je bio poseban izazov za nekog ko dolazi iz „Ravangrada“. Milan je trku završio za 6 sati i 45 minuta, zauzeo 63. mesto u starosnoj kategoriji i 316. mesto u generalnom plasmanu od preko 1.000 finišera u maratonskoj trci. Planinsku trku, ali ovog puta u Portugalu istrčao je Džejms Ins koji je bio učesnik trke „One hunderd Douro e pavia“ koja se trčala na distancama od deset do sto kilometara. Džejms je trčao distancu od 31 kilometra uz uspone pored prelepih predela reke Douro u Portugalu. Somaratonac je ovu distancu istrčao za 3 sata i 43 minuta zauzevši 37. mesto u generalnom plasmanu odnosno 14. mesto u svojoj starosnoj kategoriji. Ovaj poseban vikend za Somaratonce završili su Bojana Marić i Predrag Škorić koji su bili učesnici devetog izdanja „Adrenalic race“ – trke sa preprekama koja se održala u nedelju u Rumi na izletištu Borkovac. Bojana je savladala sve prepreke za dva sata i osvojila osmo mesto u ženskoj kategoriji. Predrag je 14 kilometara sa preprekama istrčao za 2 sata i 16 minuta, zauzevši mesto u prvoj trećini od više od 300 finišera ove trke, čime je još jednom pokazao svoju trenutnu formu.