Zlatne medalje za Filipa i Pavla Ćurčića

Proteklog vikenda u Pančevu na otvorenom bazenu Sportskog rekreativnog centra „Strelište“ održan je plivački miting „Karneval Pančeva 2022“. Učešće na istom uzelo je 205 takmičara iz 17 plivačkih klubova iz Srbije. Među njima bili su dvoje plivača Plivačkog kluba „Sombor“ koji su osvojili tri odličja. Filip Ćurčić je stigao do zlata i srebra. U disciplini na 100m prsno u konkurenciji 11 takmičara zauzeo je ubedljivo prvo mesto. Do cilja je doplivao sa vremenom 1:27,98 minuta. Drugoplasirani Ilija Jovanović (Partizan) odnosno trećeplasirani Jovan Kecić (Proteler) kasnili su pet odnosno šest sekundi. Istu dužinu, ali slobodnim stilom isplivao je za 1:16.24 minuta što mu je bilo dovoljno za drugo mesto i srebrnu medalju. Pavle Ćurčić je u disciplini 50m prsno u konkurenciji 15 takmičara zauzeo prvo mesto. Trku je isplivao u vremenu 54.07 sekundi. Istu dužinu slobodnim stilom završio je kao petoplasirani (44.73). Za vodećim dvojcem iz pančevačkog Dinama kasnio je 7.26 odnosno 4.63 sekunde.