Deset pobedničkih postolja na otvaranju sezone

Proteklog vikenda u Beogradu je održano prvo kolo mini kajak i pionirske lige Srbije. Bezdanski kajakaši odlično su započeli sezonu. Osvojili su ukupno deset pobedničkih postolja, po jedno drugo odnosno treće mesto, te dva četvrta mesta. Zlatne medalje osvojili su: Leona Kiš (MK-1, 1.000m, devet godina), Žofi Horvat (K-1, pionirka, 1000m), ženski dvosed Tea Kolar/Andrea Fica (MK-2, devojčice 12.godina), pionirke Žofi Horvat/Anja Loknar (K-2, 500m, pionirke). Pobedu je odneo i ženski četverac u sastavu Lea Rica/Emina Bojić/Tea Kolar/Andrea Fica (11./12.godina). U muškoj konkurenciji trijumfovali su: Oliver Bezdan (11.godina), Sebastian Štaub (12.godina), pionirski dvojac Vladimir Čapo/Vuk Perović i kombinacija Daniel Kantor/Oliver Bezdan (11.godina), te četverac Štaub/Kantor/Bojić/Kovačević. Srebro je osvojila Lea Rica, a bronzu Vladimir Čapo. Bez postolja ostali su: Emina Bojić i dvosed Bojić/Kovačević koji su zauzeli četvrta mesta, Vuk Perović (peti), te Levente Kevago koji je svoju trku završio na sedmom mestu. Ovim informacijama treba dodati i vest da su bezdanski kajakaši Eleonora Nađ, Dženifer Bošnjak, Nikolas Andrić i Mihajlo Dadić dobili poziv na završne pripreme juniorske reprezentacije koje će se u okviru priprema za Evropsko prvenstvo u Beogradu održati od 13. do 18. juna u Bačkoj Palanci.