Startovala mini kajak i pionirska liga

Proteklog vikenda kajakaši bezdanskog Dunava učestvovali su na Trofeju Beograda, a startovala su i mini kajak i pionirska liga Srbije. Na takmičenju u Beogradu osvojeno je ukupno pet medalja. Nikolas Andrić i Eleonora Nađ u kadetskoj konkurenciji na 1.500 metara osvojili su zlatna odličja. Dvojac Andrić/Dadić na 2.5 kilometra popeo se na najviše postolje, dok je zlato osvojio i četverac u sastavu: Andrić/Dadić/Kevago/Loknar na 4.5 kilometara. U juniorskoj konkurenciji na 1.5 km odličan nastup je zabeležila Dženifer Bošnjak koja je uspela da se popne na najsjajnije postolje. U ekipnoj konkurenciji Kajak klub Dunav je osvojio treće mesto. U prvom kolu pionirske lige Srbije prvo mesto je osvojila pionirka Žofi Horvat. Ona je bila najbolja u disciplini na K1 na 1.000 metara. Uspešan nastup zabeležen je i na MK ligi, gde su mladi bezdanci uspeli da osvoje devet medalja, od kojih je pet bilo zlatnih, dok su po dve srebrne i bronzane. Zlatom su se okitili: dvojac Bezdan/Kantor (dečaci 10. godina na 500m), Oliver Bezdan (1.000m), Sebastian Štaub (dečaci 11. godina – 1.000m), Anja Loknar (devojčica 12. godina – 1.000m), te dvojac Loknar/Kovačev (devojčice 12. godina na 2.5 km). Srebrne medalje su pripale Danijelu Kantoru (dečaci 10. godina – 1.000m), te paru Kolar/Fisa (devojčice 11. godina – 500m). Bronze su se domogli Tea Kolar (devojčice 11. godina na 1.000m), te Luka Kolar/Ognjen Maksimović (dečaci 12 godina na 500m).