Novi duel sa Kanađaninom

Filip Krajinović Rolan Garos maj 2019 godina - slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – Goja 3:1 (7:6, 6:2, 5:7, 6:1).

Filip Krajinović plasirao se u treće kolo gren slem turnira u Parizu nakon štio je savladao hrvatskog tenisera Bornu Goju u četiri seta. Oba tenisera su dobro otvorila meč. Imao je Hrvat tri brejk prilike u četvrtom gemu koje nije uspeo realizovati. U finišu prvog seta su razmenili brejkove, pa je odlučio taj-brek, u kojem se bolje rangirani teniser bolje snašao i tako stekao početnu prednost. Filip je na startu drugog seta poveo sa 3:0, a prednost je rutinski sačuvao i duplirao prednost u setovima. Treći set skoro identičan prvom. Videli smo razmenu gemova sredinom seta, a potom je hrvatski reprezentativac uspeo u jedanaestom gemu ponovo da oduzme servis Somborcu, a zatim i da posle velike borbe smanji rezultat u setovima. „Fića“ se nakon gubitka seta razljutio, a potom odličnom igrom „razbio“ svog protivnika, rešivši četvrti set, a time i meč u svoju korist. Naredni rival biće mu Feliks Ože Aliasim, Kanađanin sa kojim se naš teniser četiri puta sastajao u dosadašnjoj karijeri. Oba tenisera su dobila po dva meča. Njihov duel zakazan je za petak i biće prvi po rasporedu. Ovim informacijama treba dodati i da je Krajinović nastupio i u dubl konkurenciji sa Slovencem Aljazom Bedenom. Njih dvojica su poraženi sa 6:2, 6:4 od petnaestih favorita turnira Mela i Gonzalesa.