RK Soko: Tri bronze na državnom prvenstvu

Subotica je proteklog vikenda bila domaćin 91. po redu prvenstva Srbije u rvanju grčko – rimskim stilom za seniore. Na takmičenju koje je fenomenalno organizovao Rvački klub Spartak nastupilo je 137 rvača iz 21 ekipe. U veoma jakoj konkurenciji „Sokoli“ su osvojili tri bronzane medalje, jedno četvrto (Aleksa Kanjo) i dva peta mesta (Dragan Bodalec i Nikola Dedić). U ekipnom plasmanu somborski klub osvojio je visoko peto mesto. Na pobedničko postolje popeli su se Aleksandar Berarov (60 kg), Simo Jovišić (63 kg) i Veljko Petraković (97 kg). Berarov je u četvrtfinalu poražen od Kolompara koji je izborio mesto u polufinalu. Berarov je u repasažu u meču za treće mesto savladao klupskog kolegu Mitra Kneževića. Jovišić je u meču za polufinale izgubio od Vučkovića, dok je u repasažu bio bolji od Gebleša (Senta). Petraković je u osmini finala pobedio Simovića (Kragujevac), dok je u meču za plasman među četiri najbolja poražen od Katića. U susretu za treće mesto bio je bolji od Jovanovića (Kragujevac). Najuspešnija je bila ekipa Spartaka iz Subotice (128 boda), drugi je bio Proleter iz Zrenjanina (121), a treći beogradski Radnički sa 99 bodova.