Dve državne medalje u džudou

Protekle nedelje u Beogradu je održano republičko školsko prvenstvo Srbije u džudou za učenike osnovnih i srednjih škola. U konkurenciji je bilo preko 500 učenika iz 282 škole naše države. Među njima su bili i somborski učenici. Najbolji plasman ostvario je Dejan Novaković (50 kg), učenik Gimnazije Veljko Petrović koji je osvojio drugo mesto. Ipak, treba naglasiti da je u ovoj kategoriji bilo prijavljeno svega dva takmičara. Lazar Juhas je u konkurenciji pet takmičara osvojio bronzu u kategoriji preko 100 kg. Nastupio je četiri puta. Ostvario je jednu pobedu i tri poraza. Ivan Mrđanov (81 kg), učenik osnovne škole Branko Radičević iz Stapara završio je na petom mestu. On je u uvodnom meču poražen od Beograđanina Stefana Popovića. S obzirom da je njegov protiv na kraju trijumfovao u ovom kategoriji Mrđanov se našao u repasažu. U prvom meču je pobedio vršnjaka iz Velikog Gradišta, dok je potom poražen je Nemanje Simića iz Rume. Jana Knežević (OŠ Avram Mrazović, 52 kg), Tijana Doktor (OŠ Nikola Vukičević, 63 kg) i Dario Kujundžić (OŠ Aleksa Šantić, 73 kg) ostali su bez plasmana.