Zlato za Dejana Novakovića

Proteklog vikenda u Beogradu je održano državno prvenstvo u džudou za starije dečake. Učešće na šampionatu Srbije uzelo 193 (111 muških i 82 ženska) takmičara iz 62 kluba, među kojima je bio i džudo klub Bačka. Somborski klub predstavljala su dva takmičara. Dejan Novaković postao je novi državni prvak u kategoriji do 34 kg pobedom nad Markom Đurovićem takmičarom iz beogradske Žandarmerije. U veoma teškoj kategoriji do 46 kg nastupio je Andrej Vitković. On je u konkurenciji 11 takmičara zauzeo peto mesto. Prvo je trijumfovao nad Markom Vukojom iz Novosadskog džudo kluba. Nakon toga poražen je od Sergeja Škorića, takmičara Rakovice, pa je put do medalje morao potražiti kroz repasaž. Tamo je bio bolji od Nikole Jovanovića iz Turije. U meču za medalju izgubio je Marka Đorđevića (Turija), pa je na kraju morao da se zadovolji petim mestom. Somborski klub je u generalnom plasmanu zauzeo visoko deseto mesto.