Braća ponovo bez naslova

Ovog vikenda završeno je veoma zanimljivo bowling prvenstvo Prve lige Srbije za ovu godinu. U poslednjem meču ove takmičarske sezone, snage su odmerili šimanovački Metalac i novosadska Fortuna. Finalna utakmica je svakako opravdala sva očekivanja. Viđena je zanimljiva borba do poslednjeg momenta. Aktuelni šampion države odlično je otvorio meč, brzo su poveli sa 4:2. Novosađani su uzvratili i pred poslednji set je bilo izjednačeno. Više sreće i koncentracije u finalnom setu imali su domaćini, koji su ovom pobedom odbranili prošlogodišnji naslov. U poraženom sastavu dominirali su braća Marko i Milan Cimeša. Marko je bio najbolji pojedinac svog tima sa 1.147 oborenih pinova, dok je Milan bio je za nijansu slabiji sa 1.119 srušenih pinova. Kod novih/starih šampiona Graovac je bio najbolji pojedinac sa skorom od 1.206 srušenih pinova.

Metalac – Fortuna 11:5 (4.530:4.444)

Metalac: Igor Graovac 1.206, Petrislav Kanazir 1.116, Aljoša Dražić 1.107, Boško Dražić 1.101.

Fortuna: Marko Cimeša 1.147, Milan Cimeša 1.119, Vinko Ilić 1.111, Maša Đurković 1.067.