Drugi poraz Nagetsa

Nikola Jokić i saigrači - slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Golden Stejt Voriorsi – Denver Nagetsa 126:106 (Q1 – 25:26, Q2 – 32:25, Q3 – 44:30, Q4 – 25:25).

Denver Nagetsi poraženi su u drugom meču doigravanja prve faze plej – ofa za titulu prvaka NBA lige. Ekipa iz San Franciska dobila je i drugu utakmicu na svom parketu i tako sebe približila na dva koraka do polufinala Zapadne konferencije. Gosti su odlično ušli u meč. Poveli su sa 7:0, tokom čitave prve deonice su imali prednost i do +11. Međutim, domaći su u finišu prvih dvanaest minuta serijom 10:0 smanjili zaostatak na pola koša. Nagetsi su povratili dvocifrenu prednost početkom drugog dela, međutim, novom serijom 16:0 domaćin preokreće rezultat, te na odmor odlazi sa šest poena viška. Meč je prelomljen tokom treće četvrtine kada su domaći igrači imali maksimalnih +22. Stečenu razliku su uspešno zadržali do poslednjeg sekunda utakmice. Nikola Jokić je i pored isključenja početkom četvrtog dela bio najbolji pojedinac svog tima sa 26 poena, 11 skokova i četiri asistencije. Nažalost nije imao podršku saigrača. Barton i Moris su ubacili po 12 poena, a Hajland i Forbs po deset. Na drugoj strani Kari je „pocepao“ mrežicu „Grumenja“ sa 34 koša, Pul je pridodao pet manje, dok je Tomson meč završio sa 21 poenom. Domaćin trećeg susreta je Denver, a meč se igra u petak.