Nagetsi osigurali šesto mesto

Nikola Jokić protiv Memfisa - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Memfis 122:109 (Q1 – 34:30, Q2 – 36:23, Q3 – 35:25, Q4 – 17:31).

Košarkaši Denvera porazili su rano jutros drugi tim Zapadne konferencije. Odigrali su domaći odličan meč. Iako su gosti sredinom prve deonice imali dvocifrenu prednost, Nagetsi su furioznom serijom 16:0 preokrenuli rezultat. Na odmor su otišli sa prednošću 70:53, koju su dodatno uvećali u nastavku meča. Gosti su u poslednjoj četvrtini samo ublažili poraz. Nikola Jokić za 35 minuta na parketu ubacio je isto toliko poena. Imao je 16 skokova i šest asistencija. Procenat uspešnosti 67 odsto. Pobedi su doprineli i Gordon sa 22 poena, Barton i Hajland sa po 16, te Moris sa deset koševa. U poraženom timu Bejn je ubacio 14, dok su Vilijams i Bruks postigli po dva poena manje. „Grumenje“ je ovom pobedom obezbedilo šestu poziciju Zapadne konferencije koje direkto vodi u plej of. Ostao im je još samo jedan meč protiv Los Anđeles Lejkersa (ponedeljak) pred doigravanje za titulu.