Nikola ruši rekorde, počelo glasanje

Nikola Jokić (Denver) - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

L. A. Klipersi – Denver 100:103 (Q1 – 30:32, Q2 – 25:32, Q3 – 28:15, Q4 – 17:24).

Ekipa iz Kolorada uspešno je pregrmela gostovanje u Los Anđelesu. Nagetsi su tesno porazili Kliperse. U prvoj četvrtini viđena je izjednačena igra oba tima, sa puno rezultatskih preokreta. Sredinom druge deonice serijom 12:2 gosti stiču prednost od jedanaest poena (37:49). Istu su sačuvali do odlaska na odmor. Početkom drugog dela Nagetsi su otišli na +17. Međutim, tada dolazi do pada u njihovoj igri koji je doveo do potpunog preokreta. Klipersi serijom 26:5 prelaze u vođstvo (83:79) pred poslednjih dvanaest minuta. U 39. minutu domaći su vodili sa 91:82. To im nije bilo dovoljno, jer su se na protivničkoj strani razigrali Jokić (devet poena) i Barton (7). Na kraju konačnih 100:103 za goste. Nikola Jokić oborio je još jedan rekord. Meč je završio sa 26 poena, 22 skoka i osam asitencija. Somborac je drugim vezanim dabl – dablom sa 20 i više poena i skokova, kao i pet i više asistencija oborio rekord Čarlsa Barklija iz 1988. godine. Barton je pridodao 17, Rid 15, dok su Moris i Rivers ubacili po 12. Na drugoj strani Boston junior i Bledšo su ubacili po 18. Denver sa skorom 16/16 zauzima šesto mesto Zapada. Ove nedelje će odigrati još dva susreta, oba protiv Golden Stejt Voriorsa. Prvi u sredu, a drugi u petak. Ovim informacija treba dodati i da je u subotu počelo glasanje za NBA Ol – star susret koji će se ove godine održati u Klivlendu 20. februara 2022. godine. Glasanje je moguće putem zvaničnog sajta NBA lige, twitera, te aplikacije za telefon i trajaće do 22. januara. Vikend će trajati tri dana, a pored glavne utakmice, biti održani i mečevi NBA zvezda u usponu, kao i tradicionalno takmičenje u trojkama i zakucavanjima.