Džoker i Hajduk nastavljaju trku

Košarkaši Džokera ostvarili su novu ubedljivu pobedu u prvenstvu Prve muške regionalne lige Sever – grupa A. Džokerovci su u četvrtom kolu gostovali u Rumi gde su pobedili domaći Sloven sa 67:98 (Q1 – 16:30, Q2 – 17:25, Q3 – 18:16, Q4 – 16:27). Gosti su od prvog minuta držali sve konce u svojim rukama. Diktirali su tempo, odlično su skakali u reketu što je rezultiralo dvocifrenom (+14) prednošću već posle prvih deset minuta igre, a do odlaska na veliki odmor prednost je dodatno uvećana (+22). Domaćin je nakon odmora prikazao nešto bolju igru, međutim, to nije bilo dovoljno, pošto je ekipa iz Sombora u poslednjoj četvrtini ponovo pokazala da je bolja i kvalitetnija ekipe. Somborci su nakon prva četiri kola najefikasnija ekipa prvenstva sa 410 poena, dok je odbrana primila najmanje poena, svega 257. Stoprocentni učinak ima i kulski Hajduk koji je u ovom kolu pobedio ekipu Futoga. Ovog vikenda igraju se utakmice petog kola. Džoker će u subotu, 30. oktobra u Gradskoj hali Mostonga ugostiti Futog koji je trenutno jedina ekipa bez pobede. Susret počinje u 17 časova.