Stonsi pobedom otvorili sezonu

Bowling Stonsi uspešno su otvorili novu takmičarsku sezonu. Somborski tim u prvom kolu savladao je ekipu Zemuna 9:7 (4.327:4.125). U prvom delu meču bilo je veoma neizvesno. Nakon izjednačenog prvog seta, gostima je pripao drugi, a domaćinu treći set. Drugi deo meča pripao je Zemuncima koji su u svoju korist rešila dva od tri preostala seta, te su meč završila sa prednošću od 7:5. Ipak, na konto više srušenih pinova Bowling Stonsi dobijaju četiri dodatna boda što im je omogućilo startu pobedu. U domaćem sastavu istakao se Oto Imre sa 1.148 pinova. Odlični su bili i Marko Minić (1.097), Predrag Mandić (1.068) i Slobodan Naumov (1.014). Nedeljko Tolić nije nastupio u ovom susretu. U narednom kolu Stonsi gostuju ekipi Krupara.

Rezultati prvog kola: Metalac (Šimanovci) – Žabac (Beograd) 12:4 (4.356:3.943), Timsoft (Beograd) – Crvena Zvezda (Beograd) 5:11 (4.381:4.495), Aes Sedai (Beograd) – Babulj (Beograd) 12:4 (4.080:3.978). Fortuna (Novi Sad) – Krupari (Bačko Dušanovo) su igrali sinoć.