Startna pobeda Nagetsa

Nikola Jokić oktobar 2021. godina slika preuzeta sa nba.com

Feniks – Denver 98:110 (Q1 – 20:26, Q2 – 38:25, Q3 – 24:34, Q4 – 16:25).

Nikola Jokić i Denver Nagetsi pobedom su započeli novu NBA sezonu. Iako su u pripremnom periodu imali nekoliko poraza, u prvoj ovogodišnjoj zvaničnoj utakmici su pokazali pravo lice i zasluženo su upisali prvu pobedu. Presudila je odlična igra tokom drugog poluvremena što je i prelomilo susret. Nagetsi su u finišu prve deonice serijom 13:0 otišli na +11. Ipak, domaćin je serijom 5:0 smanjio zaostatak. Druga četvrtina u potpunosti je pripala Feniksu koji je na veliki odmor otišao sa prednošću od sedam poena. Kao što smo već rekli drugo poluvreme u potpunosti je pripalo ekipi iz Denvera koji su tokom ovih 20 minuta ubacili 59 poena, nasuprot 40 domaćina. Srpski košarkaš je bio najbolji pojedinac meča sa 27 poena, 13 skokova, dve asistencije i dve ukradene lopte. Barton i Porter junior su pridodali po 20 odnosno 15 poena. Dvocifreni su bili i Džef Grin sa 13, Gordon 12 i Dozier sa deset poena. Na drugoj strani Bridžis je ubacio 16 poena, Pol i Ejton po 15 poena. Denver Nagetsi naredni meč igra u subotu protiv San Antonio Sparsa.