Somaratonci uspešni i na Apatinskom polumaratonu!

U nedelju 17. oktobra održan je jubilarni 25. Dunavski polumaraton u Apatinu. Trka u susednoj opštini svake godine privlači veliki broj trkača pa je tako i ove godine čak šest stotina finišera prošlo kroz cilj koji se tradiconalno nalazio kod banje Junaković. Lepo vreme godilo je trkačima, a pobednik trke bio je Apatinac Đuro Borbelj, dok je kod dama trijumfovala Katarina Pohold iz Novog Sada. Kako se navodi u izveštaju ARK Somaratona, najbrži njihov član bio je James Innes koji je 21 kilometar završio za sat vremena i dvadest i pet minuta, što je novi lični rekord mladog somaratonca koji u svojoj prvoj trkačkoj godini ne prestaje da ređa sve bolje rezultate. James je trku završio na 15 mestu od 350 finišera polumaratonske trke. Tijana Kabić je takođe fantastičnu trku završila na trećem mestu u ženskoj konkukrenciji i pridodala još jedno pobedničko postolje ove godine. U polumaratonskoj trci u svojim kategorijama osvojili su drugo mesto Robert Lalić, Suzana Filipović, Arpad Šarkezi i Boško Jerković. Na trci od deset kilometara u svojim kategorijama prvo mesto osvojila je Danica Grujić Firanj, a drugo mesto Radmila Milašinović i Đorđe Rackov. Polumaraton su istrčali i Dejan Nikolić, Davor Petrik, Zoran Nikolić, Željko Lemić, Miloš Šešlija, Zoran Boca, Ilija Zvekanov, Srđan Sajlović, Nataša Stojičić, Srđan Buzadžić, Tijana Odobašić, Bogdan Nikolić, Dejana Štafer, Aleksandar Krneta i Nenad Glušac. Trku na deset kilometara istrčali su Miloš Jandrić i Dragan Kolarić, dok su štafetnu trku istrčali Ivan Janković, Lazar Jeftić i Mina Bošnjak.