Denver poravnao rezultat

Nikola Jokić i drugovi - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Portland 128:109 (Q1 – 31:25, Q2 – 42:36, Q3 – 28:26, Q4 – 27:22).

Košarkaši Denvera dobili su drugi meč doigravanja protiv Portlanda. Domaći su tokom čitavog susreta vodili, dobili su sva četiri dela meča i zasluženo stigli do izjednačenja u seriji prve runde. Nagetsi su već u petom minutu trojkom Kampaca stigli do dvocifrene (17:7) prednosti. Tri minuta kasnije bilo je +13. Gosti su sa tri vezane trojke prišli na sa 29:23. Početkom druge deonice Porter junior je sa pet vezanih poena vratio dvocifrenu prednost, a ubrzo su stigli i do maksimalnih +18. Blejzerzi ostaju u igru (smanjuju na 65:61) zahvaljujući fantastičnom Lilardu koji je je u periodu od 18 do 23 minuta ubacio čak 22 poena, od kojih šest trojki. „Grumenje“ serijom 8:0 uzvraća i na odmor odlazi sa prednošću 73:61. Sigurnom igrom u nastavku domaći tim je uspešno meč priveo kraju. U pobedničkom timu Nikola Jokić je bio najefikasniji sa 31 poenom, osam skokova i pet asistencija. Ispratili su ga Porter junior sa 18, Milsap 15, Gordon 13, Kampaco i Moris po 12. Sa druge strane Lilard je utakmicu završio sa 42 poena i 10 asistencija. Pored njega dvocifreni su bili samo Mekkolum sa 21 i Pauel sa 15 poena. Naredni susret ova dva tima igra se u petak.