Kanađanin se revanširao za prošlogodišnji poraz

Filip Krajinović na master turniru u Rimu - slika preuzeta sa twiter naloga ATP Toura

Krajinović – Aliasim 1:2 (3:6, 7:6, 4:6).

Filip Krajinović poražen na startu Masters turnira u Rimu od Kanađanina Feliksa Ože Aliasima koji se tako revanširao srpskom teniseru za prošlogodišnji poraz. Somborac je odlično otvorio meč i već na startu napravio brejk koji je odmah potom i potvrdio. Kanađanin vraća brejk u četvrtom gemu za izjednačenje. Novim brejkom u osmom gemu poveo je sa 5:3, da bi potom sa nulom potvrdio prvi set. Početak drugog seta pripao je Aliasimu koji je brzo poveo sa 3:1. Držao je prednost do desetog gema kada „Fića“ vraća brejk i poravnava na 5:5. Set je odlučen u taj – breku koji je pripao našem teniseru. U odlučujućem trećem setu viđeno je pet brejkova. Dva na startu i tri na samom kraju. U sedmom gemu pri rezultatu 3:3 imao je Filip tri brejk prilike koje nije uspeo realizovati. Kanađanin je poveo sa 4:3, a odmah potom i novim brejkom sa 5:3. Filip se nije predavao, odmah je uzvratio i smanjio na 5:4. Nažalost, slabo je servirao u desetom gemu i kanadski teniser koristi drugu meč loptu. U narednoj rundi će igrati protiv osmog nosioca Diega Švarcmana. Nastup u Rimu završio je i Laslo Đere koji je sa 2:1 izgubio od španskog tenisera Pabla Karena Buste. U igri su još ostali Miomir Kecmanović, Dušan Lajović i Novak Đoković.