Odbojkaši upisali prvu pobedu, CVS srušio prvaka

Odbojkaši Sombora posle velike borbe u derbiju začelja upisali su prvu prvenstvenu pobedu. Oni su sinoć slavili nad ekipom Vest iz Šida sa 3:1. Somborci su brzo rešili prva dva seta u svoju korist. Gosti su smanjili u narednom setu, da bi pitanje pobednika bilo rešeno u odlučujućem četvrtom setu koji je pripao domaćem timu na razliku nakon velike borbe. Odbojkašice CVS-a su u komšijskom derbiju između Apatina i Sombora odigrane su dve zvanične utakmice. Seniorski tim je bio bolji od prvoplasiranog Apatina sa 3:1 (26:24, 23:25, 25:23, 26:24), dok su kadetkinje maksimalnom pobedom (25:15, 25:18, 25:22) nad Apatinom ubedljivo zauzeli prvo mesto u grupi B kadetskog prvenstva Vojvodine. Time su ostvarili plasman među 16 najboljih ekipa u pokrajini. Ovim informacijama treba dodati i da su juniori odbojkaškog kluba Sombor proteklog vikenda učestvovali na završnom fajnal foru u Sremskoj Mitrovici. U polufinalnom meču su izgubili od novosadske Vojvodine maksimalnim rezultatom, da bi nakon toga u meču za treće mesto posle velike borbe poraženi sa 3:1 od domaćina turnira, te su time zauzeli poslednje četvrto mesto na završnom turniru.

Sombor – Vest 3:1 (25:23, 25:12, 21:25, 28:26)

CVS – Apatin 3:1 (26:24, 23:25, 25:23, 26:24)