Derbi dostojan prvog mesta

Volejstars – NS Volej Team 3:2 (18:25, 25:21, 28:26, 26:28, 16:14).

Derbi kola opravdao je sva očekivanja. Pred prepunim tribinama OFO sale odbojkašice Volejstarsa posle velike i iscrpljujuće borbe srušile su i novosadski NS Volej Team. Gošće su bolje otvorile meč i veoma brzo su prvi set rešile u svoju korist. Kada su sredinom drugog seta stekle šest poena (20:14) prednosti malo ko je u sali verovao da utakmica ide u dobrom pravcu. Tada dolazi do velikog preokreta na parketu. Domaće igračice su zaigrale mnogo bolje u polju, servis ih je odlično služio, blok je profunkcionisao, pa je prednost gošći počela da se „topi“. Serijom 11:1 Volejstars završava drugi set i poravnava rezultat u setovima. Novosađanke otvaraju treći set vođstvom od 6:1, ali ipak vrlo brzo dolazi do izjednačenja. Potom se igralo poen za poen, da bi sredinom seta igračice trenera Karanovića povele sa 16:14. U finišu drama, oba tima su imale priliku da set prelome u svoju korist, ipak, domaće su imale više sreće pa su povele sa 2:1. Odlična odbojka je viđena i u četvrtom setu. Imao je tim iz Kljajićeva prednost od 23:19. Usledilo je par grešaka u polju, pa je brzo stiglo izjednačenje (23:23). Završnica je ovog puta pripala timu iz Novog Sada pa je rezultat na semaforu glasio 2:2. Odlučujući set doneo je neviđenu dramu i puno preokreta. Gošće su povele 8:4, a zatim i 14:11, usledila je furiozna (5:0) serija za potpuni preokret i veliku pobedu domaćih odbojkašica. Zalužena pobeda Volejstarsa koji se sa novim bodovima dodatno učvrstio na vodećem mestu Druge lige Sever sa 19 bodova. Somborke su jedini neporaženi tim lige. Imaju četiri boda više od NS Volej Team-a. U narednom kolu sledi im novi derbi i gostovanje u Sremskoj Mitrovici. Protivnik će im biti trećeplasirani Srem. U rangu niže somnborski timovi ostvarili su polovičan učinak. CVS je ostvario važnu pobedu na gostovanju u Bečeju i učvrstio se u sredini tabeli sa 12 bodova. Goks In je upisao i šesti poraz. Jedini su tim lige bez bodova i bez osvojenog seta. U narednom kolu CVS u derbiju kola dočekuje Vin Volej. Susret se igra u nedelju od 17 časova u Sali Sokolskog doma. Istog dana Goks In gostuje u Subotici, gde će odmeriti snage sa istoimenom ekipom. Važnu pobedu na gostovanju ostvario je i muški odbojkaški klub Sombor. Oni su maksimalnim rezultom slavili u Turiji. Trenutno su šesti tim lige sa devet bodova. U subotu od 17.30 časova dočekuju četvrtoplasirani Vrbas. Meč se igra u Sokolskom domu.