Volejstars upisao prvi bod, odbojkaši na začelju

Proteklog vikenda odigrani su mečevi petog kola Druge odbojkaške lige Srbije – grupa Sever u obe konkurencije. Somborski klubovi nastavili su seriju poraza. Ekipa Sombora poražena je na domaćem parketu od Kikinde sa 0:3 (17:25, 24:26, 22:25). Gosti su bili bolji rival tokom većeg dela susreta, dok su domaći jedino u finišu drugog seta bili nadomak iznenađenja. Kada se sve uzme u obzir zaslužena pobeda drugoplasiranog tima prvenstva. U ženskoj konkurenciji Volejstars je ugostio novosadski Star. U veoma zanimljivoj i neizvesnoj utakmici gošće su na kraju slavile sa 2:3 (21:25, 25:20, 25:19, 23:25, 7:15). Novosađanke su dobile prvi set, potom sledi preokret. Domaći tim rešava drugi i treći set u svoju korist. U četvrtom setu ekipa Stara je imale više sreće, pa je meč odlučen u poslednjem petom setu. Sa druge strane, igračice Volejstarsa su nakon gubitka četvrtog seta izgubile koncentraciju, počele su više da greše, što gošće koriste i rešavaju meč u svoju korist. Ipak, iako su izgubile pripao im je jedan bod, ujedno i prvi u ovogodišnjem šampionatu. U narednom kolu odbojkašice gostuju u Futogu, dok će odbojkaši u Bač, na megdan domaćem Partizanu.